Apie mus » Kolektyvai

„Mondriuosēs“

    Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis Mondriuosēs susikūrė 2007 metų pabaigoje, kai Telšių muzikos mokyklos Tryškių skyriaus mokytojos ruošė vaikus artėjančiam adventiniam koncertui, jų mamos nusprendė, kad ir pačios nori padainuoti. Pasirodymas adventinio vakaro metu buvo toks sėkmingas, jog moterys nusprendė pratęsti savo „muzikinę karjerą“. Muzikinio išsilavinimo neturinčios moteriškės, padedamos charizmatiškos kolektyvo vadovės Lilijanos Petraitytės, netruko perprasti vokalinio dainavimo gudrybių ir viena po kitos ruošė vis naujas programas, kuriomis įvairių renginių metu džiugindavo ne tik tryškiečius, tačiau ir aplinkinių gyvenviečių žmones. Iš tokio užsidegimo veiklai bei jaunatviško moterų maksimalizmo ir kilo ansamblio pavadinimas – „Mondriuosēs“.

    2012 metais, švęsdamos savo veiklos penkmetį „Mondriuosēs" įrašė ir savo pirmąjį kompaktinį diską „Dainuok, širdie, gyvenimą!“.

    2017 metų lapkričio 24 dieną Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuosēs“ savo gerbėjus, artimuosius bei draugus pakvietė į jubiliejinį koncertą. Dešimtmečio sukaktį minintis ansamblis sulaukė svečių – kolegų dainininkų ir muzikantų. Jie kartu su vakaro šeimininkėmis renginio žiūrovams padovanojo nepamirštamą, nostalgija alsuojančią kelionę po romansų pasaulį, o sukaktį švenčiančio kolektyvo narės buvo pasidabinusios XX a. pradžios apdarais, atliko to laikmečio programą.

    Ansamblis koncertuoja po visą šalį, teko aplankyti įvairiausius Lietuvos kampelius. Kolektyvas atlieka ne tik romansų programą, bet turi paruošęs ir kitokio žanro dainų programą, kuri tinka konkursuose, miestelio šventėse ar vakaronėse. Kasmet Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuoses" dalyvauja Telšių rajono savivaldybės kultūros centro rengiamuose konkursuose " Susitikime dainoj" ir jau trečius metus iš eilės tampa pirmo laipsnio diplomo nugalėtojomis.

    Kolektyvą sudaro dešimt moterų, bet dažnai ansamblį instrumentais papildo kultūros centro direktorius Egidijus Einikis bei garso ir šviesos inžinierius Renatas Serva, taip sustiprindami kolektyvo lygį ir paįvairindami instrumentų gamą.

2021 metais moterų vokalinis ansamblis „Mondrioses" dalyvavo respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse "Sidabriniai balsai" ir pelnė II laipsnio diplomą.