Galerija

 

ŽOLINĖ Tryškiuose 2023

 

 

Liepos 6-oji - Lietuvos Valstybės diena

 

 

PETRINĖS Tryškiuose 2023

 

     Kaip ir kasmet Tryškių mietelyje yra organizuojama tradicinė šventė ‚Petrinės“. Šiemet ši šventė vyko liepos 1 d. Šventės metu sveikinimo žodžius tarė LR Seimo nariai: Rimantė Šalaševičiūtė ir Valentinas Bukauskas. Taip pat susirinkusius pasveikino Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis ir Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis. Per „Petrinių“ šventę kas antrus metus yra apdovanojamos gražiausios, išskirtinumu pasižyminčios bei dėmesį atkreipiančios Tryškių seniūnijoje esančios sodybos. Šią iniciatyvą organizuoja Tryškių miestelio bendruomenė ir jos pirmininkė Asta Simonavičienė. Tad apdovanojimo metu bendruomenės pirmininkė taip pat tarė sveikinimo žodį ir įteikė tris nominacijas: Tryškių miestelio Lazdynų Pelėdos gatvės 25 daugiabučio namo gyventojams už bendrystę tvarkant ir puoselėjant sodybos aplinką, kita nominacija buvo įteikta Zitai ir Juozui Termenams už darbštumą ir sumanumą puoselėjant savo sodybą, taip pat buvo apdovanota Tryškių seniūnija už iniciatyvą, darbštumą įgyvendinant idėjas bei kuriant Tryškių miestelio įvaizdį.

     Šventės metu pasirodė meno mėgėjų kolektyvai, tai: Plungės rajono savivaldybės Žemaičių Kalvarijos kultūros centro kapela „Sosieda“ (vad. Irena Taujonienė), Telšių rajono savivaldybės Tryškių kultūros centro vokalinis-instumentinis ansamblis „Vinis“ (vad. Renatas Serva), Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro linksmosios muzikos ansamblis „Padkava“ (vad. Alvydas Juoviršis), Telšių rajono savivaldybės Tryškių kultūros centro šokių studija „Liepsna“ (vad. Simona Jaruckytė). Kaip ir pridera šventės metu buvo pasveikinti varduvininkai (Petrai, Povilai, Paulinos...).

     Toliau scenoje pasirodė dainų ir tekstų autorius, atlikėjas Paulius Stalionis, po minėto atlikėjo šventė tęsėsi su grupe „Patruliai“. Na, o vidurnaktį tradiciškai suskambo „Tryškių daina“, po kurios ir baigėsi šventė.

     Sekančią dieną Tryškių Švč. Trejybės bažnyčioje vyko Šv. Petro ir Povilo atlaidai, kurių metu netrūko daugybės iškilmių.

 

 

Joninės Ubiškėje 2023

 

     Birželio 23 d. Joninių (Rasų) išvakarėse Ubiškės miestelyje buvo švenčiamos „Joninės“. Ubiškėje ši šventė yra tapusi tradicine ir jos laukia ne tik vietiniai gyventojai, bet ir atvykę svečiai iš svetur, nes šiemet šventėje buvo ypač gausus būrys susirinkusiųjų švęsti trumpiausios metų nakties. Šventės vedėjai buvo vietiniai gyventojai Zita ir Saulijus. Kaip ir kasmet netrūko sveikinimo žodžių kuriuos tarė: Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis, Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis, Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė, buvusi Ubiškės kaimo bendruomenės pirmininkė Laima Šiūšienė kuri ir pristatė naujai išrinktą pirmininkę - Dianą Eirošienę.

     Šventėje pasirodė meno mėgėjų kolektyvai iš įvairiausių Lietuvos kampelių, tai: Telšių mados ir grožio studijos „Lokė“ (vad. D. Tamulionienė) šokėjai, Tryškių kultūros centro šokių studijos (suaugusiųjų gr.) šokėjos (vad. S. Jaruckytė), Telšių pensininkų bendrijos „Bočiai“ moterų šokių studijos „Pinavija“ (vad. G. Lukauskytė) šokėjos, Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Micaičių filialo merginų duetas Deimantė ir Kotryna, Kėdainių r. Akademijos kultūros centro Gūdžiūnų skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Forte“ (vad. D. Grigalevičius) ir kiti. Gegužinėje koncertavo Mažeikių r. Šerkšnėnų kultūros centro duetas Modesta ir Gintaras.

     Šventės metu tradiciškai buvo deginamas Joninių laužas, ieškomas paparčio žiedas, mažieji šventės dalyviai galėjo pajodinėti žirgu.

     Šventės organizatoriai dėkoja visiems rėmėjams ir prisidėjusiems prie šventės ir tikisi kitais metais surengti dar didesnę šventę.

 

 

Vaikų gynimo diena 

 

Birželio 1 d. Tryškių kultūros centro kiemelyje vyko graži vaikiška šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

 

Spektaklis "Dvi seserys"

 

Gegužės 4 dieną Tryškių kultūros centre vyko Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis K. Harding "Dvi seserys"

(režisierius D. Žilinskas).

 

Tryškių miestelio bendruomenės susirinkimas

 

     Balandžio 27 d. Tryškių kultūros centre vyko Tryškių miestelio bendruomenės susirinkimas.

Po susirinkimo vyko Luokės kultūros centro Upynos filialo Kaunatavos kultūros salės vaidintojų grupės "Susiedam" spektaklis "Nosis su apgamu" pagal Edmundo Untulio pjesę (vad. Vilija Jocienė) ir Tryškių kultūros centro vokalinio-instrumentinio ansamblio "Vinis" (vad. Renatas Serva) koncertas.

 

 

Šokių konkursas-festivalis "Šokių sūkury 2023"

 

     Kovo 26 d. Tryškių kultūros centre praūžė tarptautinis šokių konkursas – festivalis „Šokių sūkury 2023“. Šis renginys organizuojamas nuo 2017 metų, bet dėl pandemijos ir dar tam tikrų priežasčių šiemet buvo trečiasis, bet iš visų didžiausias. Jei pernai dalyvavo 29 šokių kolektyvai ir apie 400 šokėjų, tai šiemet vertinimui scenoje pasirodė 44 kolektyvai 464 šokėjai iš visos Lietuvos.

     Šokių konkursą – festivalį pradėjo šokių solistė Eva Radvilaitė ir šokių duetas Sandra Stankutė ir Gija Danasaitė, šokėjos konkurse nesivaržė buvos svečio teisėmis, „apšildė“ sceną prieš konkursą. Festivalį vedė Tryškių kultūros centro ilgametis kolega, Telšių turizmo informacinio centro direktorius Egidijus Vaškelevičius, kuris konkurso pradžioje į sceną sveikinimo žodį tarti pakvietė Tryškių kultūros centro direktorių Egidijų Einikį. Po svečių pasirodymų ir sveikinimo žodžių buvo pristatyta konkurso komisija, tai: Žagarės kultūros centro choreografė, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos šokių mokytoja Viktorija Rimdžiūtė, Telšių rajono savivaldybės administracijos kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Rūta Žlibinienė, Tryškių kultūros centro choreografė Simona Jaruckytė (konkurso – festivalio iniciatorė, sumanytoja, pagrindinė koordinatorė), bei komisijos pirmininkė Šiaulių rajono Voveriškių pagrindinės mokyklos šokių mokytoja  Ina Mačiulienė. Šokėjai buvos suskirstyti į šešias kategorijas, po kiekvienos kategorijos pasirodymo, pasitarus komisijai, buvo įvertinti ir apdovanoti kolektyvai medaliais, diplomais ir geriausiai pasirodę taurėmis. Kadangi į Tryškių kultūros centrą buvo suvažiavę tiek daug šokėjų, lydinčios komandos tai festivaliui į pagalbą buvo pasitelkta Tryškių kultūros centro šokių studijos „Liepsna“ jaunimo grupės šokėjos. Taip pat visą konkursą – festivalį buvo galima stebėti tiesioginėje transliacijoje kurią transliavo www.videosportas.lt

 

 

 Kovo 11-oji - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

     

    Kovo 10 dieną Tryškių kultūros centre vyko šventinis minėjimas "AUGANTI LIETUVA", skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

 

UŽGAVĖNĖS Tryškiuose 2023

 

 

EISENA UŽ LIETUVĄ

 

Vasario 16 - Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti skirto renginio "EISENA UŽ LIETUVĄ" akimirkos.

 

 

Skambantys Tryškiai 

 

Vasario 9 dieną Tryškių kultūros centre vyko gyvo garso grupių koncertas „Skambantys Tryškiai“.
Susirinkusius žiūrovus skambiais garsais džiugino
:

Lauko Sodos kaimo bendruomenės grupė „Archyvas“ (vad. Justas Dapkus) Telšių r.,

Ryškėnų kultūros centro vokalinė-instrumentinė grupė „Mes“ (vad. Saulius Vilkas) Telšių r.,
Žemaičių Kalvarijos kultūros centro estradinė grupė „Vintažas“ (vad. Rimantas Jazdauskas) Plungės r.,

Užvenčio kultūros centro ansamblis „Vartai“ (vad. Algimantas Butnorius) Kelmės r.
Nuoširdžiai dėkojame dainų autorei ir atlikėjai Jolantai Kriaučiūnienei už renginio vedimą ir skambias dainas.
Už pagalbą ir geranorišką bendradarbiavimą nuoširdžiai dėkojame Telšių kultūros centro direktoriui Linui Ulkštinui.


 

 

Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

 

 

Kalėdų Eglutės įžiebimo šventė Tryškiuose

 

                            Padėkos vakaras - „Gerumo sparnai“ Tryškiuose

      Gruodžio 14-osios vakarą Tryškių kultūros centre vyko Adventinis apdovanojimų vakaras ,,Gerumo sparnai“. Gerumo vakaras buvo skiriamas paminėti tuos žmones, kuriems norima padėkoti, įvertinti, pasidžiaugti jų skleidžiamu gerumu ir gražiais darbais.
    Apdovanojimų vakare Tryškių miestelio organizacijos: Tryškių seniūnija, Tryškių mietelio bendruomenė, Tryškių kultūros centras, Tryškių miestelio bočiai, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija ir Tryškių žmonės išrinko po vieną šviesuolį, kurį už jo didžius darbus apdovanojo ,,Gerumo sparnų“ statulėlėmis.
     Pirmuosius gerumo sparnus, visos Tryškių seniūnijos vardu, įteikė Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis tryškietei Ilonai Akučkienei. Ši moteris jau devynerius metus Tryškiuose dirba socialinį darbą ir padeda garbingo amžiaus sulaukusiems žmonėms. Dalina savo meilę ir šilumą senoliams, puoselėja nepraprastai stiprų ryšį ir užsitarnavo senjorų pagarbą ir meilę. Parodžiusi, kaip per rūpestį galima suartėti su tais, kurie yra vieniši.
     Antruosius gerumo sparnus, Tryškių miestelio bendruomenės vardu, įteikę Tryškių bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė. Šie sparnai apglėbė tryškiečių Rasos ir Andriaus Akučkų šeimą. Tai šeima, kuri aktyviai prisideda ir padeda vykdant Tryškių bendruomenės ir visuomeninę veiklą. Rasa ir Andrius gimė ir augo Tryškiuose, sukūrė šeimą, nors trumpam buvo pakėlę sparnus į Šiaulius, gimtinės ilgesys pakvietė atgal į Tryškius. Šeima daug dirba ir už savo darbus buvo įvertinta Telšių rajono ūkininkų sąjungos organizuotame konkurse „Metų ūkis 2021“ pirmosios vietos prizu. Miestelio bendruomenė išreikšdama palaikymą džiaugiasi jaunos šeimos pasiekimais, tad šiuos gerumo sparnus įteikė kaip palaikymo, ir padėkos ženklą, už jų darbštumą, geranorišką pagalbą ir gražią bendrystę.
     Trečiuosius gerumo sparnus, Tryškių kultūros centro vardu, įteikė kultūros centro direktorius Egidijus Einikis. Sparnai, kaip padėka, įteikti Telšių rajono savivaldybės merui, tiesioginiam kultūros vadovui – Kęstučiui Gusarovui. Už palaikomas gyventojų ir įstaigų iniciatyvas, skirtas kurti ir dalintis gerumu bei padėti kitiems. Pagalbą įgyvendinant kultūros centro kuriamas idėjas ir padrąsinimą siekti platesnių galimybių, atvirumą pokalbiui ir žmogiškumą. Didelė padėka už tai, kad šis žmogus neieško priežasčių atsakyti, o motyvuoja įgyvendinti siūlomas idėjas. Tiek savo kasdieniame darbe, tiek gyvenime itin vertina kiekvieno žmogaus asmeninę nuomonę ir indėlį.
    Ketvirtuosius gerumo sparnus, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos vardu, įteikė gimnazijos direktorius Juozas Maneikis. Gerumo sparnai už kilnius poelgius, kurie pasiekė ne vieno tryškiečio širdį įteikti Lietuvos Respublikos Seimo nariui Valentinui Bukauskui. Šį gerumo sparnų apdovanojimą visa Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos bendruomenė skyrė už palaikymą, nuoširdžią bendrystę, jai skiriamus prasmingus darbus, nuolatinę moralinę ir intelektualinę pagalbą. Už glaudų ryšį su gimnazija ir kitomis Tryškių organizacijomis. Valentinas Bukauskas buvęs Tryškių vidurinės mokyklos mokinys, tikras tryškietis, niekuomet neapleidžiantis nei Tryškių, nei čia gyvenančių žmonių. Tad gerumo sparnų apdovanojimas įteiktas už jaunosios kartos globą, įkvėpimą, už nuoširdų rūpestį moksleivių ateitimi ir didelį asmeninį indėlį motyvuojant jaunąją kartą.
     Penktuosius gerumo sparnus, nuo Lietuvos pensininku sąjungos Telšių skyriaus Tryškių miestelio bočių įteikė Tryškių miestelio bočių pirmininkė Kazimiera Petrauskienė, bočių bendruomenės nariui Zigmondui Domeikai. Tai žmogus kuris tiesia savo pagalbos ranką, kad ir kas nutiktų. Visiškai nesvarbu ar artimas kaimynas, ar nepažįstamasis, šis žmogus visada pirmasis pasirengęs padėti. Ypatingai jo pagalba svarbi Telšių skyriaus Tryškių miestelio bočiams. Šioje bendruomenėje Zigmondas pagrindinis pagalbininkas iškilus net menkiausiems rūpesčiams. Žavimasi jo nuoširdumu ir paprastumu, kruopštumu ir darbštumu, o svarbiausia didžiu žmogiškumu. Džiaugiamasi, kad garbaus amžiaus senjoras, kuris šiais metais mini 80 metų jubiliejų yra pavyzdys, kad amžius tik gražus skaičius, o gerumas ir nuoširdūs darbai moko kiekvieną iš mūsų.
     Paskutiniuosius gerumo sparnus, visų tryškiečių vardu, įteikė Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis. Iki renginio internetinio balsavimo metu Tryškių miestelio gyventojai rinko žmogų kuriam atiteko šie gerumo sparnai. Daugiausiai, net trečdalį visų nuomonių surinko, ir gerumo sparnų apdovanojimą pelnė Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė – Asta Simonavičienė. Tryškių žmonės apie Astą Simonavičienę atsiliepė kaip apie labai aktyvią, veiklią, geranorišką, atsakingą, rūpestingą, o svarbiausia žmogišką asmenybę, kuri stengiasi dėl miestelio gerovės. Daugelis dėkojo už atsidavimą jungiant gyventojus ir darbštumą, bei dedamas pastangas visų tryškiečių labui. Ji, savo atsidavimu, darbu ir pozityvumu jungia ne vieną dešimtį tryškiečių, aktyviai padeda tiek pavieniams žmonėms, tiek įvairioms Tryškių organizacijoms. Taip pat aštuonerius metus vienija Tryškių bendruomenę, rengia įvairius projektus prisideda prie pilietiškumo, labdaros ir paramos akcijų organizavimo.
     Nuoširdžiai dėkojame sportinių šokių studijai ,,Spindulys" už nuostabius pasirodymus.
Šokėjai: Margarita Kibeikaitė ir Jovaras Viršilas; Goda Jeremčiukaitė ir Rykantas Viršilas; Kotryna Gargasaitė ir Markus Saloum; Evinga Baltmiškytė ir Kristupas Buta; Beatričė Baltmiškytė ir Arnas Steponaitis; Andrėja Grabauskaitė ir Arnas Brikas.
Vadovai: Paulius Bikneris, Egidijus Liaudanskas ir Mindaugas Banys.
     Visiems apdovanotiesiems buvo skiriami meniniai pasirodymai kuriuos atliko: Išskritinio balso savininkė Telšių kultūros centro solistė – Ernesta Dargužienė, merginų duetas Lijana Judeikytė ir Lėja Katkutė, trimitu ir gitara kūrinius atliko Egidijus Einikis, šoko Tryškių kultūros centro šokių studijos ,,Liepsna“ jaunimo grupė (vadovė Simona Jaruckytė).
Renginį vedė Tryškių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Lijana Judeikytė.

    „Mondriuoses“ 15 metų veiklos jubiliejus

 

     Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuoses“ minėjo 15 metų scenoje sukaktį Lapkričio 18 dieną Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuoses“ (vad. Lilijana Petraitytė) savo gerbėjus, artimuosius bei draugus pakvietė į 15 metų scenoje jubiliejinį koncertą. Gražią sukaktį minintis ansamblis sulaukė žiūrovų gausos, kolegų iš kitų miestelių, ir garbingų svečių. Pirmieji šventės akordai nuskambėjo iš sukaktuvininkių lūpų, jos žiūrovams padovanojo du akustinius kūrinius.

     Ansamblio moteris šiltais žodžiais sveikino ir padėkas įteikė Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus, Lietuvos Respublikos Seimo nario Valentino Bukausko patarėja Eglė Lubienė. „Mondriuoses“ taipogi sveikino Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis, Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė, Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis draugai bei artimieji. Po svečių sveikinimų renginio vedėja Lijana Judeikytė visas ansamblio moteris pakvietė susėsti ir prisiminti įsimintiniausias penkiolikos metų akimirkas. ,,Mondriuoses“ pasakojo apie idėją suburti ansamblį, apie pavadinimo reikšmę, prisiminė geriausius koncertus ir atskleidė repeticijų subtilybes. Pasakojo apie ruošiamas programas, įvardijo mėgiamiausią ansamblio dainą. Po jaukaus pokalbio atliko dar du kūrinius, vienam iš jų akomponuoti gitara prisijungė Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Enikis. Po muzikinių kūrinių tęsėsi jaukūs pokalbiai. Renginio vedėja kalbino ,,Mondriuoses“ vadovę Lilijaną Petraitytę ir direktorių Egidijų Einikį. Kultūros centro vadovas žiūrovams pasakojo apie reikšmingiausius ansamblio pasiekimus, konkursus. Pasidžiaugė, jog ansamblis praėjusiais metais pelnė II kategoriją. Ansamblio vadovė, paklausta, kokio žanro muziką labiausiai mėgsta dainuoti ,,Mondriuoses“, atsakė, kad moterys noriai ruošia tiek sudėtingas konkursų programas, tiek džiaugiasi galėdamos atlikti populiariąją muziką. Po pokalbio kultūros centro direktorius Egidijus Einikis ansamblio dalyvėms ir vadovei įteikė kultūros centro padėkas ir dovanas. Jubiliejinio koncerto metu buvo prisimintos ir anksčiau ansamblyje dainavusios moterys, kurioms taip pat buvo įteiktos padėkos už ilgametę muzikinę veiklą ansamblyje ,,Mondriuoses“. Vėliau savo dainomis ,,Mondriuoses“ pasveikino svečiai iš Nevarėnų ir Vėžaičių, žiūrovus savo kūriniais džiugino Telšių rajono savivaldybės Nevarėnų kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Svaja“ (vad. Martynas Miliauskas) ir Klaipėdos rajono savivaldybės Vėžaičių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Melodija“ (vad. Daiva Šilinskienė). Už bendrystę ir atvykimą svečiams padėkas ir atsiminimo dovanas įteikė direktorius Egidijus Einikis ir ,,Mondriuoses“ vadovė Lilijana Petraitytė.

     Besibaigiant šventiniam renginiui Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė ansambliui įteikė šventinį tortą. Visi žiūrovai ir svečiai atsistoję dainavo tradicinį „Ilgiausių metų“ linkėdami, kad Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuoses“ sėkmingai gyvuotų dar ne vienerius metus. Šventinį koncertą pabaigė jungtinis Tryškių kultūros centro moterų vokalinio ansamblio ,,Mondriuoses“ ir instrumentinio – vokalinio ansamblio ,,Vinis“ (vad. Renatas Serva) kūrinys, bei smagi ,,Mondriuoses“ ansamblio moterų staigmena vadovei Lilijanai. Visi atvykę žiūrovai ir svečiai išeidami vaišinosi jubiliejiniu tortu.

     Tryškių kultūros centras ir moterų vokalinis ansamblis „Mondriuoses“ nuoširdžiai dėkoja visiems už sveikinimus bei laukia malonių susitikimų su jumis ateinančiuose koncertuose.

 

„MUZIKANTŲ FIESTA“

Tryškiai, 2022

    

      Spalio 27 d. Tryškių kultūros centre įvyko tradicinė septintoji ,,Muzikantų fiesta“. Gausiai susirinkę vietos gyventojai ir svečiai turėjo galimybę išvysti 7 skirtingus, devynių  atlikėjų pasirodymus, iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Pakruojo, Kupiškio, Utenos, Klaipėdos, Palangos, Viekšnių ir Plungės. Renginį smagiai pradėjo žavingosios Tryškių kultūros centro šokių studijos ,,Liepsna“ šokėjos (vad. Simona Jaruckytė). Visus susirinkusius pasveikino ir muzikantus pristatė renginio vedėja, Tryškių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Lijana Judeikytė. Koncerto metu scenoje pirmasis pasirodė Dainius Maslauskas iš Utenos, atlikėjas visus žiūrovus sužavėjo savo paprastumu ir nuotaikingomis dainomis. Antroji scenoje dainavo atlikėja iš Palangos Sandra Girčytė, kuri atliko savo kūrybos dainas ir smagiai išjudino publiką. Trečiasis pasirodė atlikėjas Rimvydas iš Kupiškio, kuris žiūrovams dovanojo savo kūrybos ir kitas žinomas dainas. Ketvirtieji į sceną žengė vyrų duetas iš Plungės Tomas ir Julius. Jaunatviški muzikantai atliko populiariausias lietuviškas dainas. Penktieji scenoje pasirodė grupė ,,Holiday“ iš Klaipėdos, kurie žiūrovams dovanojo trankius, puikiai žinomus kūrinius. Šeštoji atlikėja – viešnia iš Pakruojo Arina Janeliūnienė. Išskirtinio balso tembro atlikėja, puikiai žinoma iš televizijos projekto ,,Lietuvos balsas“ nepaliko abejingų klausytojų, kurie negailėjo aplodismentų. Na, o paskutinis scenoje pasirodė kaimynas iš Viekšnių Donatas Balvočius, jis savo pasirodymą pradėjo akustiniu kūriniu. Šis pasirodymas sujaudino žiūrovus iki sielos gelmių. Vėliau Donatas Balvočius atliko dar dvi dainas, kurių metu salėje esantys žiūrovai pakilo nuo savo kėdžių ir šoko, bei plojo atsistoję. Renginio metu netrūko smagių staigmenų ir dovanų. Po kiekvieno pasirodymo atlikėjai turėjo atlikti smagias renginio vedėjos paruoštas improvizacines užduotis. Vėliau vakaro vedėja pakvietė į sceną Tryškių kultūros centro direktorių Egidijų Einikį ištraukti laimingąjį, vieno iš žiūrovų bilieto numerį. Burtų keliu išrinktai laimingajai žiūrovei iš Upynos buvo įteiktas specialusis vakaro prizas. Po pasirodymų visiems atlikėjams padėkos žodį tarė direktorius Egidijus Einikis ir įteikė atminimo dovanas. Po sveikinimų visi dalyviai kartu su salėje susirinkusiais žiūrovais uždainavo finalinę dainą.

     Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems žiūrovams, atlikėjams ir renginio rėmėjams - Daivos gėlių salonui už nuostabiausius gėlių žiedus.

 

 

 Paroda ,,Rudens ekvinokcija“


Spalio 4 dieną Tryškių kultūros centre atidaryta menininkės Vilijos Jocienės darbų paroda ,,Rudens ekvinokcija“.
Kūrėja Vilija Jocienė – vakarus jaukiai leidžia tarp karoliukų, siūlų kamuoliukų, dažų, žolynų ir kitokių priemonių. Kuria įvairiomis technikomis – tapyba ant vandens, vilna, pastelėmis, akrilu, nemažai lipdo iš modelino ir molio, mėgsta augalus užlieti skystu stiklu, piešti ant audinio.Paskutiniu metu ypač dirba kontaktinio dažymo augalų technika.

Šia technika atlikti ir parodos ,,Rudens ekvinokcija“ darbai.

Kviečiame aplankyti parodą Tryškių kultūros centre iki spalio 12 dienos. Na, o menininkė tikisi savo parodos darbais suteikti malonių potyrių ir linki atrasti patinkanti koliažą, atpažinti panaudotus augalus.

 

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena 2022


Spalio 4 dieną Tryškių kultūros centre buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Susirinkusius senjorus iš Ubiškės ir Tryškių sveikino svečiai: Telšių rajono savivaldybės Mero pavaduotojas Mantas Serva, Tryškių klebonas, Tryškių seniūnas ir kiti. Renginio metu buvo atidaryta menininkės Vilijos Jocienės paroda ,,Rudens ekvinokcija“. Visiems susirinkusiems parodą pristatė pati autorė, pasakojo apie kontaktinio dažymo augalų techniką. Už parodos pristatymą ir bendradarbiavimą autorei nuoširdžią padėką įteikė Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis.
Vėliau Tryškių kultūros centro darbuotojai senjorams dovanojo meninę programą, kuri šiais metais eilėmis ir dainomis kvietė pakeliauti po gyvenimo laiko tarpsnius, sugrįžti į prisiminimus – vaikystę, jaunystę, gražiausias dienas. Meninės programos metu senjorams buvo dėkojama už jų paliktą indėlį ateities kartoms, išmintį, įdiegtas svarbiausias vertybes. Senjorams koncertavo Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Mondriuoses“ (vadovė Lilijana Petraitytė) ir kiti kultūros centro darbuotojai. Po meninės programos senjorai ir svečiai vaišinosi arbata ir grožėjosi paroda, kurią visi norintys gali aplankyti Tryškių kultūros centre iki spalio 12 dienos.
 

 

 

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir

Tautiškos giesmės dienos minėjimas Tryškiuose

 

 

PETRINĖS Tryškiuose 2022

 

     Liepos 2 d. Tryškiuose praūžė tradicinė miestelio šventė - „Petrinės“. Ši šventė Tryškiuose švenčiama jau nuo seno. Šiemet viskas prasidėjo nuo Tryškių Švč. Trejybės bažnyčioje ir jos prieigose surengtos pažintinės ekskursijos, na o vakare Tryškių poilsio ir pramogų erdvėje prasidėjo pagrindinė šventė į kurią sugūžėjo didelė minia žmonių. Šventę pradėjo vakaro vedėjai Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis ir Tryškių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Lijana Judeikytė. Netrukus po jų į sceną žengė Klaipėdos rajono Veiviržėnų kultūros centro Daukšaičių kaimo kapela „Ritin dobil“ (vad. Jaroslavas Barabuška). Po minėto kolektyvo pasirodymo šokių aikštelėje pasirodė Tryškių kultūros centro šokių studijos „Liepsna“ šokėjos (vad. Simona Jaruckytė). Tada po šokių sekė vėl to paties krašto meno mėgėjų pasirodymas tai, Veiviržėnų kultūros centro vokalinis-instrumentinis ansamblis „Razbaininkų šaika“ (vad. Regimantas Šilinskas). Na, o po meno mėgėjų kolektyvų pasirodymų scenoje pasirodė šeimyninis duetas Liveta ir Petras Kazlaukai, kadangi buvo švenčiama „Petrinių“ šventė tai neliko nepasveikintas ir ąžuolo vainikas buvo uždėtas Petrui Kazlauskui. Po jų sekė varduvininkų sveikinimai bei atvykusių svečių palinkėjimai. Tada su trenksmu scenoje pasirodė ir visus žiūrovus nuo suolų pakėlė, visiems gerai žinomas Lietuvos scenos grandas Edmundas Kučinskas. Minėtas atlikėjas negailėjo nei balso, nei jėgų atlikdamas savo dainas susirinkusiem žiūrovams. Na o į šventę susirinkusį jaunimą nudžiugino ir pilną šokų aikštelė užsipildė šokėjų kai scenoje pasirodė vaikinų grupė „Tautinis Brandas“. Na o vidurnaktį, baigiantis šventei tradiciškai nuskambėjo „Tryškių daina“.

     Sekančią dieną, sekmadienį Tryškių Švč. Trejybės bažnyčioje buvo rengiami švento Petro ir Povilo atlaidai.

     Džiaugiasi Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis, kad šiemet Tryškiams ir Tryškių visai seniūnijai buvo išskirtiniai metai ir galėjo surengti tris šventes, tai Magdeburgo vardo suteikimo šventė, „Joninės“ Ubiškės miestelyje ir minėtos „Petrinės“ Tryškiuose.

     Dėkojame visiems prisidėjusiems ir linkime geros vasaros.

     Už įamžintas šventės akimirkas dėkojame Agnei ByAgnikkii

 

JONINĖS Ubiškėje 2022

 

 

Komisijos sutikimas 

 

         Birželio 8 d. Tryškių kultūros centre lankėsi komisija sudaryta iš LR kultūros ministerijos, LNKC, Lietuvos kultūros įstaigų vadovų, taip pat kartu dalyvavo Telšių rajono mero pavaduotojas Mantas Serva, LKCA tarybos narys Telšių apskričiai (Nevarėnų kultūros centro direktorius) Albinas Šmukšta, Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė, Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis ir kiti.

        Kadangi šiemet Tryškių kultūros centrui buvo suteikta II kategorija, tad atsivėrė galimybės teikti paraišką „Geriausio 2021 metų kultūros centro premijai“ gauti.

        Atvykus komisijai, Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis pristatė pastarųjų penkerių metų kultūros centro kultūrinę veiklą.

        Ačiū komisijai ir laukiame rezultatų.

 

Magdeburgo teisių ir herbo suteikimo Tryškiams 230-ies metų jubiliejus

 

 

Motinos diena Tryškių Švč. Trejybės bažnyčioje

 

Respublikinis šokių konkursas "Šokių sūkury 2022"

 

Tryškių kultūros centre vyko respublikinis šokių konkursas-festivalis „Šokių sūkury 2022“. Jis organizuojamas kiekvienais metais. Kol kas tai yra respublikinis renginys, bet siekiama, kad taptų tarptautinis.

Šiemet norinčiųjų dalyvauti buvo itin daug, bet ne visus leido galimybės priimti. Kolektyvų atvyko iš įvairių Lietuvos kampelių: Telšių, Mažeikių, Jurbarko, Vilniaus, Plungės ir daugelio kitų rajonų. Pasirodė 29 ansambliai, jiems vadovavo 17 vadovų, o šokėjų buvo apie 400.
Kolektyvai buvo suskirstyti į kategorijas ir grupes: tautinių šokių ir šiuolaikinių-mados šokių. Šokėjus vertino komisija, surinkta iš įvairių Lietuvos miestų. Komisijos pirmininkė – Viktorija Rimdžiūtė (Žagarės kultūros centro choreografė, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos šokių mokytoja), nariai: Ina Mačiulienė (Šiaulių rajono Voveriškių mokyklos šokių mokytoja), Vaida Udovičienė (Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistė).
Festivalio vedėjas buvo Egidijus Vaškelevičius, į sceną įnešęs gerą nuotaiką ir jau ne kartą Tryškių kultūros scenoje per renginius pasirodęs šiuo vaidmeniu.
Kai komisija tardavosi dėl vietų ir apdovanojimų, žiūrovams savo šokius demonstravo ir neleido nuobodžiauti Tryškių kultūros centro šokių studija „Liepsna“ (vadovė Simona Jaruckytė). S. Jaruckytė yra šio konkurso sumanytoja ir viena iš organizatorių.
Po kiekvienos kategorijos kolektyvų pasirodymo ir komisijos pasitarimo į sceną lipo komisijos pirmininkė V. Rimdžiūtė ir Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis tam, kad būtų paskelbtos vietos, įteikti diplomai, nugalėtojų taurės bei kitos atminimo dovanos.
Konkurso-festivalio „Šokių sūkury 2022“ pabaigoje scenoje pasirodė komisijos nariai, kultūros centro direktorius, šventės sumanytoja ir kolektyvų vadovai. Buvo padėkota visiems, atvykusiems į didžiausią kada nors organizuotą Tryškių kultūros centre renginį, ir paminėta, kad Tryškiai šiemet švenčia trankiai ir išskirtinai, nes jiems sukanka 230 metų!

 

 

Spektaklis vaikams "Seno rakto istorija"

 

 

Kovo 11-oji - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Tryškiuose

 

    Šiemet, kovo 11 dieną Tryškių miestelyje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena buvo minima siekiant apjungti kuo daugiau įstaigų, organizacijų ir gyventojų.

     Ryte buvo aukojamos Šv. mišios Tryškių Švč, Trejybės bažnyčioje. Po mišių Tryškių miestelio gatvėse skambant pučiamųjų orkestrų muzikai ir lydint policijos pareigūnams buvo nešama penkiasdešimties metrų ilgio Lietuvos Valstybės vėliava. Eisenai atėjus iki Tryškių kultūros centro visi sugūžėjo į salę kurioje vyko iškilmingas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Renginį pradėjo nešami vėliavas Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės 805 kuopos Tryškių būrys, po to tradiciškai nuskambėto Lietuvos Respublikos himnas.    

     Minėjimo neaplenkė ir LR seimo narys Valentinas Bukauskas, bei Telšių rajono valdžios atstovai: Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilma Rumšienė, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus. Prie sveikinimų prisidėjo ir Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė, kuri dovanojo Valstybines vėliavas Tryškiuose besikuriančioms naujoms šeimoms. Taip pat susirinkusiems į iškilmingą minėjimą sveikinimo žodį tarė Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos direktorius Juozas Maneikis.

     Tryškių kultūros centras ir Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija jau eilę metų turi gražią tradiciją, kad kovo 11-osios minėjimą organizuoja kartu, o jiems talkina tiek Tryškių miestelio bendruomenė, tiek Telšių meno mokyklos Tryškių skyrius ir kiti. Renginio metu scenoje taip pat pasirodė minėtų įstaigų kolektyvai kurie dovanojo skambias dainas apie Lietuvą, nuotaikingus šokius. Renginio metu nebuvo užmiršta ir Ukrainos tauta kuri dabar išgyvena skaudžias dienas. Tad tylos minute buvo pagerbti žuvę Lietuvos laisvę gynę žmonės ir jau dabar Ukrainą gindami žuvę Ukrainos piliečiai.

     Minėjimo pabaigoje sveikinimo žodžius ir padėkas išsakė Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis, bei paminėjo kad šiemet Tryškiai švenčia 230 metų Magdeburgo vardo suteikimo metines ir šia proga Tryškiuose visus metus bus įvairiausių renginių, o pagrindinis sukakties renginys numatomas gegužės 21 dieną.

     

 

Užgavėnės Tryškiuose 2022

 

 

Vasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena

 

 

Konkursas „Sidabriniai balsai“ 
 

     Džiaugiamės Tryškių kultūros centro moterų vokaliniu ansambliu „Mondriuoses“ (vad. Lilijana Petraitytė) sudalyvavus respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ ir pelnius II laipsnio diplomą.
     Nuoširdžiai sveikiname!!!

 

 

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

 

Akcija "Mes prisimename!"  Tryškiuose, prie paminklo Genocido aukoms atminti, uždegtos pagerbimo žvakutės.

 

Sausio 13-toji - Laisvės gynėjų diena

 

                           

Vaikų susitikimas su Kalėdų Seneliu

 

 

Adventinis koncertas Tryškių Švč. Trejybės bažnyčioje

 

 

Eglės įžiebimo šventė Tryškiuose

 

 

 

Advento laikotarpio dirbtuvės "Nuo Advento iki Kalėdų"

 

 

Kristinos Lybikaitės ir Ritos Balsienės foto paroda

 

 

 Vokalinių ansamblių vakaras

 

 

Muzikantų fiesta 2021

 

 

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena Tryškiuose 2021

 

 

Gintarinės šalies cirkas

 

 

Žolinė Tryškiuose

 

 

Liepos 6-oji - Valstybės diena Tryškiuose

 

 

PETRINĖS Tryškiuose

 

     Kaip ir kiekvienais metais Tryškiuose tradicinė ir didžiausia metų šventė yra „Petrinės“, tad ir šiemet liepos 3 dieną buvo surengta miestelyje minėta šventė. Bet šiemet ji buvo netradicinė ir susilaukė didelio žiūrovų bei svečių dėmesio, nes tuo pačiu buvo atidaromos naujai sutvarkytos viešosios erdvės. Šventė vyko dabar jau naujai vadinamoje poilsio ir pramogų erdvėje, o seniau minėta vieta buvo vadinama tiesiog miestelio stadionu. Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodžius susirinkusiems išsakė didelis būrys atvykusių svečių tai, LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai Vilma Rumšienė ir Imantas Motiejūnas, taip pat į šventę buvo pakviesti viešąsias erdvę tvarkę UAB „Kvėdarsta“ atstovai, prie sveikinančių prisijungė ir euro parlamentaro padėjėja Daiva Puplauskienė, taip pat prie visų svečių sveikinimų prisidėjo ir padėkos žodžius tarė šventės šeimininkai bei organizatoriai tai Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis, Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė bei Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis.

     Šventė prasidėjo labai iškilmingai skambant fanfaroms į naujai sutvarkytas erdves senoviniu automobiliu įvažiavo šventės organizatoriai ir vedėjai, minėtą automobilį šventei pagražinti davė UAB „Merstoja“ atstovas. Po to buvo kerpama simbolinė juosta ir atidarytos naujai sutvarkytos viešosios erdvės. Tada Tryškių parapijos klebonas Dariaus Povilaitis tarė sveikinimo žodį ir pašventino naująsias erdves.

     Tada šventės vedėjai Rita Raukaitė ir Egidijus Vaškelevičius į sceną kvietė vieną po kito Tryškių kultūros centro meno kolektyvus, kurie savo pasirodymais džiugino visus susirinkusius į „Petrinių“ šventę. Koncertuojant kolektyvams,  netrukus pasirodė būrys šokėjų, kurie išbandė naują šokių aikštelę. Taip pat šventės metu buvo skirtingomis nominacijomis apdovanotos išskirtinumu pasižyminčios septynios tryškiečių sodybos, ši akcija Tryškiuose yra organizuojama kas du metus, po to kaip ir pridera buvo sveikinami varduvininkai. Tada šventėje pasirodė legendinė grupė „Vairas“, kuri paliko neišdildomą įspūdį profesionaliu grojimu bei dainų atlikimu. Sulaukus vidurnakčio suskambo Tryškių daina ir miestelio padangę nušvietė šventiniai fejerverkai. Po vidurnakčio pasirodė visų laukta charizmatiškų vaikinų grupė „Bernužėliai“. Tada linksmybės tęsėsi toliau.

     Šventės organizatoriai dėkoja visiems rėmėjams taip pat prisidėjusiems prie šventės ir džiaugiasi gausiu žiūrovų būriu.

 

     Informacija: Tryškių kultūros centro direktoriaus Egidijaus Einikio.

     Nuotraukos Ritos Balsienės.

 

 

 

Joninės Ubiškėje 2021