Galerija

 

Gintarinės šalies cirkas

 

Žolinė Tryškiuose

 

Liepos 6-oji - Valstybės diena Tryškiuose

 

PETRINĖS Tryškiuose

 

     Kaip ir kiekvienais metais Tryškiuose tradicinė ir didžiausia metų šventė yra „Petrinės“, tad ir šiemet liepos 3 dieną buvo surengta miestelyje minėta šventė. Bet šiemet ji buvo netradicinė ir susilaukė didelio žiūrovų bei svečių dėmesio, nes tuo pačiu buvo atidaromos naujai sutvarkytos viešosios erdvės. Šventė vyko dabar jau naujai vadinamoje poilsio ir pramogų erdvėje, o seniau minėta vieta buvo vadinama tiesiog miestelio stadionu. Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodžius susirinkusiems išsakė didelis būrys atvykusių svečių tai, LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai Vilma Rumšienė ir Imantas Motiejūnas, taip pat į šventę buvo pakviesti viešąsias erdvę tvarkę UAB „Kvėdarsta“ atstovai, prie sveikinančių prisijungė ir euro parlamentaro padėjėja Daiva Puplauskienė, taip pat prie visų svečių sveikinimų prisidėjo ir padėkos žodžius tarė šventės šeimininkai bei organizatoriai tai Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis, Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė bei Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis.

     Šventė prasidėjo labai iškilmingai skambant fanfaroms į naujai sutvarkytas erdves senoviniu automobiliu įvažiavo šventės organizatoriai ir vedėjai, minėtą automobilį šventei pagražinti davė UAB „Merstoja“ atstovas. Po to buvo kerpama simbolinė juosta ir atidarytos naujai sutvarkytos viešosios erdvės. Tada Tryškių parapijos klebonas Dariaus Povilaitis tarė sveikinimo žodį ir pašventino naująsias erdves.

     Tada šventės vedėjai Rita Raukaitė ir Egidijus Vaškelevičius į sceną kvietė vieną po kito Tryškių kultūros centro meno kolektyvus, kurie savo pasirodymais džiugino visus susirinkusius į „Petrinių“ šventę. Koncertuojant kolektyvams,  netrukus pasirodė būrys šokėjų, kurie išbandė naują šokių aikštelę. Taip pat šventės metu buvo skirtingomis nominacijomis apdovanotos išskirtinumu pasižyminčios septynios tryškiečių sodybos, ši akcija Tryškiuose yra organizuojama kas du metus, po to kaip ir pridera buvo sveikinami varduvininkai. Tada šventėje pasirodė legendinė grupė „Vairas“, kuri paliko neišdildomą įspūdį profesionaliu grojimu bei dainų atlikimu. Sulaukus vidurnakčio suskambo Tryškių daina ir miestelio padangę nušvietė šventiniai fejerverkai. Po vidurnakčio pasirodė visų laukta charizmatiškų vaikinų grupė „Bernužėliai“. Tada linksmybės tęsėsi toliau.

     Šventės organizatoriai dėkoja visiems rėmėjams taip pat prisidėjusiems prie šventės ir džiaugiasi gausiu žiūrovų būriu.

 

     Informacija: Tryškių kultūros centro direktoriaus Egidijaus Einikio.

     Nuotraukos Ritos Balsienės.

 

 

 

Joninės Ubiškėje 2021

 

 

Spektaklis vaikams „Voro galybė“

 

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Tryškių kultūros centre vyko Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis vaikams „Voro galybė“ (režisierius Donatas Žilinskas).

 

Tryškių miesto herbo atidengimas

 

2021 metų gegužės 15 dienąTryškių miestas šventė 229 metų Magdeburgo teisių suteikimo sukaktį. Ta proga prie seniūnijos atidengtas Tryškių miesto herbas.

 

Motinos rožynas


Viena gražiausių pavasario švenčių – Motinos diena. 
Artėjant šiai šventei, Tryškiuose buvo surengta akcija, pavadinta „Motinos rožynu". Tikimasi, kad ši tradicija tęsis ilgai, ir Tryškiai bus dar gražesni, prisidėjus kiekvienam prie šio sumanymo.

Ne tik Motinos dienos proga, bet ir kitomis jums reikšmingomis datomis ar progomis kviečiame pasodinti po rožę ir pratęsti šią tradiciją. 
Tikimės, kad „Motinos rožynas" Tryškiuose nuolat pasipildys naujais žiedais. 
Dėkojame visiems prisidedantiems prie šios gražios akcijos.

 

 

Lietuvos valstybės atkūrimo diena - Vasario 16-oji

 

Vasario 16 dieną Tryškių kultūros centro facebook paskyroje vyko tiesioginė (live) koncerto, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, transliacija.

Taip pat Tryškių kultūros centro darbuotojai prisijungė prie Tryškių miestelio bendruomenės paskelbtos akcijos

"Einu už Laisvę!"'

 

UŽGAVĖNĖS 2021

 

"Žiema žiema, bėk iš kiemo." Lašininio ir Kanapinio kova Tryškiuose.

 

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

 

#WeRemember/#MesPrisimename

Sausio 13-toji - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

 

EGLĖS ĮŽIEBIMAS

 

MUZIKANTŲ FIESTA 2020

 

Spalio 15 dieną Tryškių kultūros centre vyko tradicinė, šiemet jau 5 - oji , MUZIKANTŲ FIESTA. Dalinamės rengino akimirkomis.

 

 

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena 

 

Spalio 1-ąją švenčiame Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Dalinamės Tryškiuose vykusio renginio akimirkomis.

Tryškių vasaros aidai

 

   Rugsėjo 20 d. Tryškių kultūros centre vyko renginys "Tryškių vasaros aidai". Koncertavo muzikantai, dainų autoriai ir atlikėjai iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir rajonų: Mažeikių, Viekšnių, Šiaulių, Kupiškio, Biržų, Kėdainių ir kt. Dalinamės renginio akimirkomis.

 

Tradicinė folklorinė ekspedicija

 

Rugpjūčio 6 dieną Tryškių kultūros centre lankėsi Tradicinės folklorinės instrumentologinės ekspedicijos nariai. Šios ekspedicijos organizatorius yra Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC) ekspedicijos vadovas Arūnas Lunys. Ekspedicijos nariai - etnomuzikologai, folkloristai, smuikininkai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Utenos, Panevėžio, Varėnos ir kt.
Jie važinėjasi po įvairius Lietuvos regionus, ieško muzikalių žmonių, renka medžiagą apie jų atliekamus kūrinius, instrumentus, istoriją ir perduoda į LNKC. Ten vyksta atranka ir geriausiai pasirodžiusius dalyvius gruodžio mėnesį sukviečia į bendrą pasirodymą. Iš patikusių kūrinių išleidžia kompaktinę plokštelę.
Šiai ekspedicijai Tryškius atstovavo Monika ir Antanas Stoniai. Dėkojame jiems už atliktus kūrinius, melodijas ir geranorišką bendradarbiavimą.

 


PETRINĖS - kitaip!!!


Šiemet dėl Tryškiuose viešųjų erdvių tvarkymo ir dėl susiklosčiusios situacijos (pandemijos) žmonių skaičius renginiuose yra ribojamas, todėl varduvininkai buvo aplankyti namuose ir pasveikinti asmeniškai. Linkime jiems viso ko geriausio!!!
 

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena 2020 m.

 

Akcija "Ačiū, Lietuva!" Tryškiuose

 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

 

Kovo 11-ąją tryškiečiai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.
Šventė prasidėjo iškilminga Istorinės valstybės vėliavos pašventinimo ir pakėlimo ceremonija prie kelio ženklo „TRĪŠKĒ“.
Po to buvo padėtos gėlės Tryškių Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje prie tremtinių kapo ir Bėdakų kaime prie 1863 m. sukilėlių kapo.
Vėliau tryškiečiai ir miestelio svečiai rinkosi Tryškių kultūros centre, kur vyko šventinis koncertas.

 

Protmūšis

 

Kovo 5 - osios vakarą Tryškių kultūros centre vyko protmūšis "LaisVĖJAM", skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 - mečiui paminėti. Protmūšyje dalyvavo penkios komandos: Tryškių seniūnijos komanda, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos mokytojų ir mokinių komandos, Tryškių miestelio bendruomenės bei Tryškių Bočių komandos. Laimėjo Tryškių miestelio bendruomenės komanda „TRĪŠKĒ“ . Dalinamės renginio akimirkomis.

 

UŽGAVĖNĖS 2020

 

    Vasario 25 d. Tryškiuose šurmuliavo kaukėti Užgavėnių persirengėliai. Jie lankė miestelio įstaigas ir sodybas, kviesdami visus vakare atvykti prie Užgavėnių laužo, susirungti Lašininio ir Kanapinio kovoje, sudeginti Morę ir išvyti žiemą.

 

 

Lietuvos valstybės atkūrimo diena

 

Vasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šiandien Tryškių Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios, o po jų vyko minėjimas - koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Dalinamės šventės akimirkomis.

 

Sausio 13-oji - Lietuvos Laisvės gynėjų diena 2020

 

      Sausio13-osios dienos išvakarėse, Tryškiuose vyko renginys Lietuvos Laisvės gynėjų dienai paminėti.

   Tryškių Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos laisvės gynėjus. Po Šv. Mišių tryškiečiai rinkosi Tryškių miestelio bendruomenės salėje, kur buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos Laisvę ir rodomas filmas "Knygnešys" (režisierius Jonas Trukanas).
Savo prisiminimais apie tai, kas vyko prieš 29 metus, dalijosi Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis ir tryškietė Elena Ostrauskienė. Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė pakvietė sušilti prie arbatos puodelio. Vaišindamiesi arbata, susirinkusieji grožėjosi Tryškių seniūnijos gyventojos Elytės Ukrinienės karpinių paroda "Laisvės Liepsna".

 "Atmintis gyva, nes liudija".
Sausio 13 d.Tryškių Turgaus aikštėje buvo uždegtos žvakutės žuvusiems už Lietuvos Laisvę atminti ir deginamas atminimo laužas.

 

 

Eglutė Tryškių seniūnijos vaikams

 

   Gruodžio 19 dieną Tryškių kultūros centre apsilankė Kalėdų senelis ir įteikė dovanėles Tryškių seniūnijos vaikams. 

 

 

Eglės įžiebimas 2019

 

   Gruodžio 15 dieną Tryškių Turgaus aikštėje buvo įžiebta šventinė eglė. Dalinamės šventės akimirkomis.

 

Kalėdinis spektaklis "Gyvenimas kaip graži kelionė"

 

   Gruodžio 14 dieną Tryškių kultūros centre vyko aktorės Virginijos Kochanskytės Kalėdinis spektaklis "Gyvenimas kaip graži kelionė". Renginio metu buvo įteiktos GERUMO ANGELŲ nominacijos, paskui visi dalyviai ir svečiai maloniai bendravo, vaišinosi kvapnia žolelių arbata, meduoliais ir kitais gardumynais. 

 

"Gintarinės šalies cirkas"

 

   Gruodžio 12 dieną Tryškių kultūros centre su savo nuotaikinga programa svečiavosi "Gintarinės šalies cirkas". 

 

Kapelų šventė 2019

 

    Lapkričio 21 dieną Tryškių kultūros centre vyko Kapelų šventė. Visus susirinkusius linksmino Plungės rajono savivaldybės Žlibinų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Ryviena“ (vadovas Alfredas Lučinskas), Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vadovė Edita Rudienė), Telšių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“ (vadovė Janina Reinienė) bei Tryškių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Pas moni“ (vadovė Birutė Laurinavičienė). Dalinamės renginio akimirkomis.

 

Muzikantų fiesta 2019

 

  Spalio 24 dieną Tryškių kultūros centre vyko jau ketvirtoji MUZIKANTŲ FIESTA . Dalinamės renginio akimirkomis.

 

Pagyvenusių žmonių diena 2019

 

   Spalio 10 d. Tryškių kultūros centre vyko renginys, skirtas Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti. Dalinamės renginio akimirkomis.

 

 

Turgus 2019

 

   Spalio 5-ąją Telšiuose šurmuliavo tradicinė derliaus šventė „TURGUS 2019“. Šventėje dalyvavo ir tryškiečiai. 

 

Liepos 6-oji - Lietuvos valstybės - Mindaugo karūnavimo diena

 

Petrinės 2019

 

Joninės Ubiškėje 2019

 

Humoro grupių festivalis "Juokis 2019"

Dainuojantys Tryškiai 2019

 

Kovo 11 - osios minėjimas

 

Užgavėnės 2019

 

Vasario 16 - Lietuvos Nepriklausomybės diena

"Meilės melodijos"

 

Sausio 13 - Laisvės gynėjų diena

 

Advento koncertas 2018

Eglės įžiebimas 2018

Muzikantų fiesta 2018

Kapelos išvyka į Ventą

 

Tryškių Turgus 2018

 

Pagyvenusių žmonių diena Ubiškėje

 

Telšių Turgus 2018

 

Pagyvenusių žmonių diena Tryškiuose 2018

 

Liepos 6 d. Tryškiuose

 

Petrinės 2018

 

Vaikų gynimo diena 2018

Sintautų kultūros centre

Kapelos " Pas moni" 5 metų veiklos jubiliejus 2018 m.

"Susitikim dainoj 2018"

"Dainuojantys Tryškiai 2018"

 

Kovo 11-osios minėjimas 2018 m.

 

Vasario 16 - osios minėjimas

 

Užgavėnės 2018 m.

 

Sausio 13 d. minėjimas 2018 m.